Євгенія Браславська
Продакт-менеджер домашніх фільтрів зворотного осмосу, ТОВ «НВО «ЕКОСОФТ», Україна
Хіміко-технологічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського назавжди залишиться в моєму серці як місце, де я отримала безцінні знання та досвід впродовж років навчання спочатку на бакалавраті, а потім в магістартурі за освітньо-науковою програмою. Це була справжня школа життя, яка навчила мене бути відповідальною, сумлінною та уважною. Саме тут я знайшла себе, своїх провідників у доросле життя, друзів і прекрасних викладачів, до яких завжди можна звернутися за професійною порадою і підтримкою. Недарма кажуть, що випускників КПІ можна впізнати будь-де, адже складний і тернистий шлях, який ми проходимо під час навчання, формує в нас характер, стійкість і здатність долати будь-які виклики. Ці роки стали відправною точкою мого професійного шляху, і я згадуватиму їх із вдячністю та любов’ю.
Олексій Кліменков
Аспірант КПІ ім. Ігоря Сікорського Хіміко-технологічного факультету кафедри ТНР, В та ЗХТ
Я закінчив освітню-наукову програм рівня Магістр в 2024 році. На мою думку, ця програма відзначається глибоким зануренням у принципи наукового дослідження, формуванням базових знань зі створення науково-технічних результатів, навчанню їх представлення у вигляді публікацій та навіть опануванню основам рецензування наукових праць. Навчальні матеріали та ресурси з фахових дисциплін, таких як Технології нульового забруднення водного середовища, Теорія адсорбції і каталізу, Сучасний інструментальний аналіз неорганічних речовин тощо, характеризувалися тим, що містили інформацію, яка отримувалась з новітніх джерел. Практична складова реалізовувалася з використанням сучасного обладнання, що супроводжувалося відповідним програмним і методичним забезпеченням. Також варто відзначити професійний рівень викладання іноземної мови, який не лише сприяв підтриманню вже наявного рівня володіння, але й забезпечив необхідну практику для вдосконалення навичок наукового спілкування.
Наталія Оніщенко
Науковий співробітник Регенсбурзького університету, Німеччина
Коли настав час обирати університет після закінчення школи, я зупинила свій вибір на КПІ та саме на освітньо-науковій програмі, яка привабила мене можливістю працювати в сучасних лабораторіях та вдосконалювати свої дослідницькі навички в напрямку хімічної технології. І жодного разу про це не пожалкувала.
Перший рік навчання був досить складним, але викладачі факультету навчили мене не тільки думати, а, що найголовніше, працювати руками. Ці практичні навички — це найцінніше, що я здобула за роки навчання в КПІ, поряд із неймовірним обсягом знань із різних дисциплін, які університет дає можливість вивчати.
Хоча багато з теоретичних матеріалів зараз уже забулося, досвід і навички, отримані під час навчання, продовжують допомагати мені в усіх аспектах мого життя. Я завжди буду вдячна своєму вибору та своїй альма-матер за ту неймовірну базу знань і досвіду, яку я отримала за роки навчання.
Oleksandr Matvieiev
Ph.D. Assistant Professor at Faculty of Chemical Technology, University of Pardubice, Czech Republic
Я закінчив освітньо-наукову магістерську програму на хіміко-технологічному факультеті у 2020 році, і маю велику вдячність за отримані знання та навички, які значно вплинули на моє професійне зростання. Ця програма не тільки забезпечила мене глибокими знаннями з електрохімії, а й розвинула критичне мислення, що стало незамінним під час виконання будь-яких лабораторних робіт та досліджень.
Незважаючи на епідеміологічні труднощі 2020 року, я зміг вступити до докторантури в одному з європейських університетів, де продовжив поглиблювати свої знання та розвивати навички. У 2024 році я успішно захистив докторську дисертацію і здобув титул Ph.D. Завдяки знанням, отриманим у рамках цієї програми, я виграв конкурс на посаду викладача і зараз працюю викладачем в Університеті Пардубіце, Чеська Республіка.
Проходження освітньо-наукової програми в КПІ ім. Ігоря Сікорського стало основою для моєї кар'єри і я вдячний за всі практичні навички, які я здобув, і, найголовніше, за вміння критично мислити та підходити до вирішення складних задач у науковій діяльності.
Валентин Корольчук
Хімік-аналітик дослідного центру, корпорація "Артеріум"
Навчався з вересня 2021 року до червня 2023 року на освітньо-науковій програмі магістратури за спеціальністю 161 “Хімічні технології та інженерія” за освітньою програмою “Хімія і технологія органічних матеріалів” при кафедрі фізичної хімії. Дуже задоволений якістю та змістом навчальної програми.
Серед дисциплін, що викладалися, особливо запам’яталися:
• Прикладна мікробіологія та ензимологія,
• Нанохімія,
• Фізична органічна хімія.
Окремо хочу відзначити предмет “Фармацевтична хімія і фармакогнозія”, який виявився надзвичайно корисним у моїй професійній діяльності після завершення навчання.
Особливо цінною була можливість займатися науковою діяльністю на кафедрі впродовж навчання.
Освітньо-наукова програма була добре збалансована, поєднуючи теоретичні знання з практичними навичками, що сприяло всебічному розвитку. Великий акцент на актуальних дослідженнях і сучасних тенденціях у хімічних технологіях зробив навчання надзвичайно цікавим та корисним.
Анна Білоусова
аспірантка ХТФ, асистентка кафедр ХТКМ (за сумісництвом)
Я завершила магістратуру на Хіміко-технологічному факультеті КПІ, і цей етап мого життя став надзвичайно важливим. Програма зосереджена на науковій діяльності, а викладачі мотивують заглиблюватися в дослідження, вчать правильно працювати з інформацією та аналізувати результати.
Одним із найзначніших здобутків під час мого навчання стало тримісячне стажування в місті Лодзь, Польща, за програмою Erasmus. Там я працювала над дослідженням, присвяченим УФ-старінню покриттів, що стало основою для моєї магістерської дисертації.
Ця програма не лише дала мені знання, але й стала джерелом натхнення для подальшого професійного зростання. Саме тут я остаточно усвідомила своє прагнення займатися наукою, тому після завершення магістратури вирішила продовжити навчання на аспірантурі за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія», де зараз і здобуваю новий досвід.