На хіміко-технологічному факультеті діють наукові школи світового рівня, об'єднуючи дослідників декількох поколінь для вирішення складних наукових завдань.
Наукову школу "Хімія та технологія виробництва неорганічної продукції, водопідготовки та утилізації промислових відходів" заснували Дементьєв Костянтин Георгійович та Чорнобаєв Дмитро Олександрович у 1902 р.
До жовтня 2020 року школу очолював проф. д.т.н. Астрелін Ігор Михайлович На теперішній час наукову школу очолює д.т.н. Донцова Тетяна Анатоліївна Основні наукові напрями школи:
|
- Очищення, регенерація і утилізація вторинних матеріалів, газових, шламових і твердих промислових відходів в процесах прикладної екології.
- Нові неорганічні матеріали на основі нанохімії і синтезованих нанорозмірних попередників.
- Нетрадиційні технології переробки низькоякісної природної сировини.
- Нові сорбенти, коагулянти, флокулянти, фотокаталізатори (теорія і практика синтезу і використання в процесах водоочищення).
Виконання НДР (за останні 10років):
- 2204п «Новітні ефективні технології кондиціювання біохімічно оброблених стічних вод для повторного промислового використання»
- НДР 0116U003767 «Хімічні та хіміко-технологічні засади і процеси створення нових ефективних сорбентів, коагулянтів, нанокомпозиційних реагентів з розробкою і реалізацією новітніх природоохоронних і ресурсозберігаючих технологій»
- НДР № 03-22-19 «Тестування чутливості та специфічності промислових газових сенсорів до газів, що утворюються в умовах анаеробної біоконверсії органічних субстратів та при аварійних витоках природного газу»
- 2204п «Сенсорні засоби моніторингу довкілля та технологічні засади очищення водного середовища на основі новітніх нанодисперсних адсорбційних матеріалах»
- 2003п «Композиційні наноструктуровані матеріали з регульованими фізико-хімічними властивостями»
- НДР 12/03/18-ВА-8-18 «Дослідження складу відходів та визначення класу небезпеки»
- НДР № 4-16 «Розробка технології силікагелю»
- № 2806 ф «Фундаментальні закономірності синтезу багато-функціональних реагентів водоочищення хімічною активацією відходів глиноземних виробництв»
- НДР 2801п «Каталітичні системи на основі нанорозмірних оксидів металів для специфічних методів очищення стічних вод»
- НДР 30-15 «Розробка технологічних режимів утилізації відходів радіоелектронної промисловості»
- НДР 38-15 «Визначення можливості представленої методики, що до комплексної переробки серпентиніту з отриманням високої якості оксидів магнію та кремнію при одночасному підвищенні ефективності процесу»
- НДР 1008/15-48-15 «Дослідження водно-хімічного режиму контактно-поверхневого теплогенератору ТГа «Євроформат»»
- НДР 23-14 «Розробка преспективних підходів до синтезу низькомолекулярних сполук як білдінг блоків для біологічно активних речовин»
- НДР 47-15 «Вдосконалення виробництв хімічних речовин»
- НДР № 2/лио-15-31-15 «Проведення випробувань зразків води, сорбційних та мембранних матеріалів. Дослідження властивостей та ефективності нових сорбційних і мембранних матеріалів для використання в процесах підготовки питної та технологічної води»
- НДР № 7/лио-15-33-15 «Дослідження властивостей та визначення фізико-хімічних та експлуатаційних характеристик іонообмінних смол різних типів»
- НДР № 8/лио-15-34-15 «Проведення випробувань зразків побутових фільтрів для очищення води. Проведення випробувань зразків води та сорбційних матеріалів»
- НДР № 22-15/лио «Лабораторне визначення ефективності очищення води універсальним одноразовим фільтром за санітарно-хімічними показниками якості води»
- НДР 0112U000866 «Розробка методів переробки відходів нафтопереробних підприємств та виробництв неорганічних речовин»
- НДР 0112U000867 «Вилучення біогенних елементів зі стічних вод»
- НДР 0112U001919 «Синтез та властивості енерговмісних матеріалів на основі промислової та природної сировини»
- НДР 0112U000865 «Функціоналізація поверхні багатошарових вуглецевих нанотрубок»
Кадровий склад школи:
докторів наук – 5 (Астрелін І.М., Мітченко Т.Є., Клименко-Мєшкова Н.А., Патріляк Л., Донцова Т.А.),
кандидатів наук – 15 (Толстопалова Н.М., Супрунчук В.І., Прокоф`ева Г.М., Концевой А.Л., Лапінський А.В., Іваненко І.М., Косогіна І.В., Концевой С.А., Нижник Т.Ю., Янушевська О.І., Нагірняк С.В., Кримець Г.В., Феденко Ю.М., Кирий С.О., Літинська М.І.).
Наявна спеціалізована вчена рада по захисту докторських та кандидатських дисертацій:Д 26.002.03, спеціальність 05.17.01 "Технологія водоочищення" і 05.17.21 "Технологія неорганічних речовин"
Захищені дисертації:
Кількість кандидатських –55 і докторських дисертацій – 15.
За останні 10 років захищено 1 докторська та 9 кандидатських дисертацій.
Основні здобутки колективу школи:
- статті у провідних наукових журналах – 970;
- статті, що входять до наукометричних баз даних ScopusтаWebofScience – 60;
- статистика цитування провідних дослідників – 168 (Астрелін І.М.), 143 (Донцова Т.А.), 61 (Нагірняк С.В.), 434 (Іваненко І.М.), 302 (Мішкова-Кліменко Н.А.)
h-індекс провідних дослідників – 6 (Астрелін І.М.), 7 (Мішкова-Кліменко Н.А.), 6 (Донцова Т.А.), 6 (Нагірняк С.В.), 5 (Іваненко І.М.) - наукові монографії, навчальні посібники, підручники – 37 монографій, 101 підручників та навчальних посібників;
- зареєстровані об’єкти права інтелектуальної власності – 201.
Співпраця з підприємствами:
- ТОВ «Екософт», м. Київ
- ТОВ «Комплексні очисні пристрої», м. Київ
- ПАТ «Лубнифарм», м. Лубни
- ТОВ «Флюід менеджмент сістем», м. Київ
- ВАТ «Меридіан» їм. С.П. Корольова
- ТОВ „МАСТЕРГАЗ”
- НТЦ Укрводбезпека, м. Київ
- ТОВ «Солвент», м. Київ
- ТОВ «Комплексні очисні пристрої», м. Київ
- ПрАТ «ІНДАР», м. Киїів
- Фармацевтична компанія «Дарниця»
- Фармацевтична компанія «Артеріум»
- ТОВ «ЕКОТЕРРА»
- ПАТ «КИЇВЕНЕРГО»
- ПАТ «РівнеАзот»
Міжнародне співробітництво:
- Євразійський проект «Воднагармонія ІІ».
- Українсько-індійський проект «Розробка методу визначення якості ґрунтів системою e-nose»
- Українсько-білоруський проект «Гетерогенні металоксидні каталізатори для очищення стічних вод від органічних сполук»
- Спільний українсько-китайський проект «Отримання і застосування наночасточок оксидів металів, нанесених на вуглецеві нанотрубки»
- Проект ЄС Erasmus+ "Розвиток ступеневої освіти за напрямом очищення води – WaterHarmonyErasmus+" (561755-EPP-1-2015-1-NO-EPPKA2-CBHE-JP-Harmonising waterrelatedgraduateeducation, 2015 - 2018 рp.
Громадська діяльність: (участь в експертних радах МОН тощо)
Керівник наукової школи приймає участь у:
Союз хіміків України, раді роботи з хімічними підприємствами, експертній раді МОН, комісії з призначення госпремій з хімії та біології.
Усі члени школи є членами громадськоїорганізаціі (українське водне товариство) WaterNet.
«Наукова школа електрохімічної кінетики ім. Л.А.Антропова» заснована у 1962 році на хіміко-технологічному факультеті Левом Івановичем Антроповим, член-кореспондентом АН УРСР, доктором хімічних наук, Лауреатом Державної премії УРСР, Заслуженим діячем науки УРСР, завідувачем кафедри технології електрохімічних виробництв (1962 -1986 рр.) - фундатором сучасної електрохімічної школи. Антропов Л.І. – був автором фундаментальних розробок з питань будови подвійного електричного шару та кінетики електродних процесів, електрохімії органічних сполук та електрокаталізу, корозії та захисту металів, наведеної φ-шкала потенціалів. Його багаторічний дослід у науковій та педагогічній роботі узагальнений у підручнику «Теоретична електрохімія», який чотири рази видавався російською (1965, 1969, 1975, 1984), двічі – англійською, а також французькою, китайською, угорською, а в 1993 р. – українською мовами і зараз є основним підручником для університетів України та світу. За цей підручник Л.І.Антропову була присуджена Державна премія УРСР у галузі науки і техніки (1975 р.). Л.І.Антропов був Головою секції «Інгібітори корозії металів» ДКНТ СРСР, член редколегії журналів «Corrosion Science», «Електрохімія», «Захист металів»; виступав з циклами лекцій в університетах та наукових центрах Англії, Франції, Італії, США, заснував кафедру електрохімії в Бомбейському технологічному університеті (Індія).
З 1986 по 2007 роки – це період заснування нового напряму наукової школи електрохімічної кінетики, а саме, електрохімії твердотільних систем з протонними та матричними електролітами і каркасними каталітично активними газодифузійними електродами. Цей напрямок започаткував перший аспірант Л.І. Антропова, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри (1986 - 2008 рр.), доктор технічних наук, професор Володимир Петрович Чвірук. Результатом цього напрямку було створення газових сенсорів для моніторингу повітряного середовища. Ці сенсори за технічними показниками перевищують кращі зразки провідних зарубіжних фірм. За цю розробку Чвірук В.П. з колективом вчених кафедри удостоєний Державної премії України в галузі науки і техніки (2002 р.). Під керівництвом В.П.Чвірука розроблено серію сенсорів амперометричного типу по визначенню хлору, водню, сірководню, монооксиду вуглецю, хлороводню й озону. Принципова новизна цих робіт складалася у виявленні природи ЕРС і розробки методу її розрахунку для систем із твердими протонними електролітами (ТПЕ), у виявленні ефекту іонної провідності повітряносухих оксидних електродів, у встановленні здатності каталітично неактивних металів у певному діапазоні потенціалів проявляти селективність до цільових електрохімічних реакцій, у виявленні ролі іоннообмінних властивостей ТПЕ в кінетиці електродних реакцій .
З 2008 року по теперішній час – це період створення напряму робіт з екологічної електрохімії, корозійно-електрохімічного моніторингу навколишнього середовища, теорії корозії мікро-і наноструктурних матеріалів в електрохімічних системах сенсорів і суперконденсаторів, який започаткувала та розвиває професор, доктор технічних наук, завідуюча кафедри Ольга Володимирівна Лінючева. Науковці школи під керівництвом О. В. Лінючевої створили уніфіковану серії газових сенсорів нового покоління, розробили мініатюрні електрохімічні сенсори та сенсорні системи для визначення кисню в середовищах природного і техногенного походження, новітні пристрої для визначення вмісту діоксиду сульфуру в повітрі та технологічному газовому середовищі, електрохімічні джерела мікропотоку сірководню для засобів моніторингу та запобігання забрудненню повітряного середовища, проголосили наукові засади медіаторного електрокаталізу для системах сенсорів і суперконденсаторів сенсорних систем, визначили роль масообмінних процесів у відкритих електрохімічних системах газових сенсорів, створили електрохімічні модулі у складі газових сенсорів та генераторів. На їх основі створені і впроваджені в різні галузі промисловості та комунальне господарство портативні і стаціонарні газоаналізатори та багатоканальні газоаналітичні системи, в тому числі з сенсорними блоками для дистанційної діагностики, що не мають аналогів у світі.
Діючим керівником школи є Лінючева Ольга Володимирівна,
доктор технічних наук, професор кафедри технології електрохімічних виробництв КПІ ім. Ігоря Сікорського, завідувач кафедри з 2008 року, Голова Комісії з науки та інноватики Вченої КПІ ради ім. Ігоря Сікорського, заступник декана хіміко-технологічного факультету з наукової роботи (1999 року по теперішній час), член експертної ради ВАК України, член Спеціалізованої вченої ради по захисту |
докторських та кандидатських дисертацій КПІ ім. Ігоря Сікорського, Національний Секретар України в Міжнародному електрохімічному товаристві (ISE) двох каденцій (2010-2015 рр та 2019 - до 2023 рр), член Української асоціації корозионістів, член експертних рад НТУУ "КПІ", експерт проектів з науково-дослідних Державних програм, член редколегії член редколегій фахових видань: "Наукові вісті НТУУ "КПІ", “Сенсорна електроніка і мікроелектронні технології”, «Вода та водоочищення». Професор О.В.Лінючева є ученицею та послідовницею Л.І.Антропова та В.П.Чвірука, а науковці та викладачі кафедри технології електрохімічних виробництв підтримують авторитет електрохіміків КПІ ім. Ігоря Сікорського на високому професійному рівні. «Наукова школа електрохімічної кінетики ім. Л. І. Антропова» одержала світове визнання; два найвідоміших електрохіміка Бокрис і Конвей в огляді, присвяченому прогресу електрохімії, включили Л. І. Антропова у число дванадцяти вчених, які створили фундамент електрохімії, а засновану їм Київську електрохімічну школу - до найбільш авторитетних у світі.
Науковцями сучасної наукової школи електрохімічної кінетики ім. Л.І.Антропова розроблено комплексне фізико-хімічне гальмування корозійних процесів і підвищення ефективності теплообміну у водному середовищі для енергозбереження ресурсів України, протикорозійний захист конструкційних сталей у воді з високим вмістом продуктів згорання газу та твердого палива в тепло генераторах і впроваджено в серійне виробництво сучасна корозійно-вимірювальна апаратура ( проф., д.т.н. Ю.С.Герасименко); створено нові високоефективні промислові інгібітори корозії металів, удосконалено екологічно чисті хімічні джерела, які не вмістять сполук ртуті, налагоджено їх промисловий випуск ( проф., к.х.н. І.С. Погребова); розроблені хімічні джерела струму ( проф., д.х.н. Д.А.Ткаленко); получила розвиток теорія формування конверсійних покриттів та методів оцінки їх захисної дії в умовах атмосферної корозії, визначено алгоритм електрохімічного формування захисних фазових шарів на поверхні кородуючого металу за участю компонентів корозивного середовищ та запропоновано удосконалені способи нанесення на метали гальванічних, композиційних покриттів та сплавів ( д.т.н. М.І.Донченко та проф., д.т.н. Лінючева О.В); започатковано новий розділ в теорії корозії металів, а саме, корозії мікро- і наноструктурованих матеріалів в електрохімічних сенсорах та основні закономірності електрохімічних процесів формування упорядкованих нанорозмірних та мікрорівневих матеріалів хемотроніки ( проф., д.т.н. О.В.Лінючева).
Відомі представники «Наукової школи електрохімічної кінетики ім. Л.І.Антропова»: Лауреат Ленінської і Державної премій СРСР, проф. Л.М. Якименко; академік НАН України О.В. Городиський; чл.-кор. НАН України О.Г. Зарубицький, чл. кор. НАН України В.І.Шаповал, ректор ВНЗ В.С. Іванов, професори кафедри В.П.Чвірук, Ю.С. Герасименко, Д.А. Ткаленко, М.І. Донченко, О.В. Лінючева, І.С.Погребова.
Основні наукові напрями школи:
- розробка сенсорів для моніторингу екологічної безпеки повітря і техногенних середовищ;
- інтегральні сенсорні системи для тестування продуктів рослинного та тваринного походження;
- теорія корозії металів і інгібіторні методи захисту металів у технологічних та біологічних середовищах;
- розробка методів і технічних засобів електрохімічного моніторингу корозійної активності техногенних средовищ; прилади корозійного контролю і активного захисту енергетичного обладнання і магістральних трубопроводів;
- захисні, декоративні і функціональні покриття металевими і композиційними матеріалами
- електрохімічні методи в захисті навколишнього середовища;
- електрохімічна енергетика: хімічні джерела струму і електрохімічні генератори.
Виконання НДР (за останні 10 років):
- Сенсорні засоби моніторингу довкілля та технологічні засади очищення водного середовища на основі новітніх нанодисперсних адсорбційних матеріалах;
- Неруйнівний контроль і засоби визначення впливу корозійних пошкоджень і процесів старіння на елементи авіаційних конструкцій;
- Комплекс пристроїв моніторингу та діагностики газоаналітичних систем для визначення ціанистого водню у повітрі;
- Наукові основи та закономірності електрохімічних процесів формування упорядкованих нанорозмірних та мікрорівневих матеріалів хемотроніки;
- Електрохімічний пристрій для визначення вмісту діоксиду сульфуру в повітрі та в технологічних газових середовищах ;
- Комплексне фізико-хімічне гальмування корозійних процесів і підвищення ефективності теплообміну у водному середовищі для енергозбереження ресурсів України» ;
- Наукові засади корозії мікро-і наноструктурних матеріалів в електрохімічних системах сенсорів і суперконденсаторів;
- Протикорозійний захист конструкційних сталей у воді з високим вмістом продуктів згорання газу та твердого палива в теплогенераторах;
- Створення електрохімічного джерела мікропотоку сірководню для засобів моніторингу та запобігання забрудненню повітряного середовища;
- Створення наукових засад масообмінних процесів у відкритих електрохімічних системах газових сенсорів;
- Захист сталі від корозії в умовах роботи нових енергозберігаючих генераторів тепла - контактних водонагрівачів;
- Створення електрохімічних газових сенсорів для визначення сірководню у повітрі та технологічних середовищах.
- Шандунська Академія Наук (КНР) Центр аналізу та тестування, 10.05.2016 - 24.05.2017.
Кадровий склад школи на 2021 рік:
Професорів, докторів наук – 3 : д.т.н. Лінючева О.В., д.т.н ГерасименкоЮ. С., д.т.н. Погребова І.С.
кандидатів наук – 15 : к.т.н. Косогін О.В., к.т.н. Букет О.І, к.х.н. Бик М.В., к.х.н. Фатєєв Ю.Ф., к.т.н. Мотронюк Т.І., к.т.н. Фроленкова С.В., к.т.н. Васильєа Г.С., к.т.н. Ущаповський Д.Ю., к.т.н. Кушмирук А.І., к.т.н. Білоусова Н.А., к.т.н. Мірошниченко Ю.С., к.т.н. Васильєва С.М., к.х.н. Ізотов В.Ю., к.т.н. Гавріков Д.С.
Наявна спеціалізована вчена рада по захисту докторських та кандидатських дисертацій: Д 26.002.13, зі спеціальностей 05.17.03 - Технічна електрохімія; 05.17.14 – Хімічний опір матеріалів та захист від корозії.
Захищені дисертації:
Серед випускників кафедри 2 академіка, 3 члена-кореспондента НАН України, 26 докторів та 126 кандидатів наук.
За останні 10 років захищено 3 докторські та 14 кандидатських дисертацій.
Основні здобутки колективу школи (за останні 10 років):
- статті у провідних наукових журналах – 198;
- статті, що входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science – 156;
- статистика цитування провідних дослідників – 589,
h-індекс провідних дослідників – 6; - наукові монографії, навчальні посібники, підручники – 15;
- зареєстровані об’єкти права інтелектуальної власності – 18.
Співпраця з підприємствами та науково-дослідними інститутами України:
- Основні бази інженерно-технологічної практики:
ДП “Київприлад”;
2. КП "Київський метрополітен" СП "Вагоноремонтний завод";
3 . КДАЗ “АВІАНТ”;
4. ДП З-д “Радіовимірювач”;
5. АК “Росток”;
6. ДП «Гальванотехніка» ПАТ «Київський завод «Радар»»;
7. ВАТ «ПіСіБі - Радіозавод»;
8. ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова;
9. НВП «Оріон»;
10. ДП завод «Генератор» ;
11. ДП «Антонов» Філія «Серійний завод «Антонов»». - Науково-дослідні інститути НАН України:
Інститут загальної й неорганічної хімії НАНУ;
2. Колоїдної хімії й хімії води;
3.Фізичної хімії;
4. Інститут електрозварювання ім. Патона НАНУ;
5. Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України;
6. Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики НАНУ .
Громадська діяльність:
- 2015, 2016, 2017, 2018 рр., ДНУ "Український інститут науково-технічної експертизи та інформації",
- 2012-2020рр., НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»,
- 2008-2018 рр., Фонд Фундаментальних досліджень;
- 2008-2020 рр., Конкурс Всеукраїнських студентських наукових робіт;
- 2012-2020 рр., експертна рада МОН України з держбюджетного фінансування наукових проектів. Секція Хімія.;
- 2015-2020 рр., Експертна рада МОН України, щодо присудження наукових ступенів;
- 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 рр., Конкурс Sikorsky Challenge при КПІ ім. Ігоря Сікорського, член конкурсної комісії.
Керівник школи - Свідерський Валентин Анатолійович, доктор технічних наук, професор кафедри Хімічної технології композиційних матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського, |
завідувач кафедри Хімічної технології композиційних матеріалів з 1990 року, голова Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора (кандидата) наук НТТУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського за спеціальностями: 05.17.06 – технологія полімерних і композиційних матеріалів, 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів; лауреат Державної премії УРСР у галузі науки, Заслужений діяч науки та техніки України, відмінник освіти України. Член редакційних колегій: збірника наукових праць «Будівельні матеріали, вироби та санітарна техніка», наукового журналу «Строительные материалы и изделия», міжнародного науково-практичного журналу «Керамика: наука и жизнь», Вісника Національного технічного університету України «КПІ». Збірник наукових праць. Серія «Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження», Міжнародного наукового журналу «Техника и технология силикатов».
Засновник школи та рік заснування: чл.-кор. АН УРСР, д.т.н., проф. Пащенко О.О.1969 р.
Основні наукові напрями школи:
- проблеми розширення сировинної бази силікатних виробництв, роботи в галузі теоретичних основ технології силікатних і композиційних матеріалів. Вперше в світовій практиці розроблена і здійснена в дослідно-промисловому масштабі технологія одержання портландцементного клінкеру з шихт без попереднього тонкого помелу. Створені теоретичні основи і ряд технологій по використанню фосфогіпсу, ферохромового шлаку і бокситового шламу, по зниженню енергоємності цементного виробництва.
- Створення нових композиційних матеріалів і захисних покриттів на базі елементо- і кремнійорганічних сполук.
- вивчення і застосування кремнійорганічних сполук, дослідження по розробці зносо- та корозійностійких гідрофобних кремнійорганічних покриттів холодного твердіння; створення вібродемпфуючих покриттів і розробка теоретичних питань термоокислювальної, гідротермальної і хімічної деструкції тонких плівокполіорганосилоксанів; розробка способів гідрофобізації дисперсних і пористих матеріалів; вивчення структуроутворень в кремнійорганічних сполуках; розробка високоефективного сорбенту для очистки поверхні водоймищ і стічних вод від нафтопродуктів.
- Створення поліфункціональних кремнійорганічних покриттів, фарб, емалей, які характеризуються високою тривалою термостійкістю (до 600 0С), негорючістю, атмосферостійкістю (10-15 років), стійкістю до дії низьких температур, високими діелектричними властивостями, стійкістю до дії радіоактивних випромінення, стійкістю до дії розбавлених розчинів лугів і неорганічних кислот під керівництвом професора Свідерського В.А.
- Засвоєння нового напрямку робіт щодо використання композиційних матеріалів при поводженні з радіоактивними відходами (РАВ). Цей напрямок включав розробку: транспортно-захисних контейнерів призначений для транспортування, безпечного і довготривалого (неменше 300 років) зберігання (захоронення) твердих РАВ невище ІІ групи. (науковий керівник доцент Глуховський В.В.); технології компактування рідких радіоактивних відходів: складів легкодизактивуючих покриттів для зниження рівня фіксованого радіоактивного забруднення поверхні будівельних конструкцій, транспортних засобів, технологічного обладнання, контейнерів. (науковий керівник проф. Свідерський В.А.).
- розробки фізико-хімічних основ проектування мас на основі незбагачених лужних каолінів для санітарно-технічної кераміки під керівництвом професора Черняка Л.П.
- розробки ефективних конструкційно-теплоізоляційних ніздрюватих матеріалів на основі багатотоннажних відходів металургійного виробництва для огороджуючих конструкцій з підвищеними коефіцієнтом теплового опору.
- Розробка теплостійких композитів на основі вуглецевого волокна з фенолформальдегідною матрицею.
Виконання НДР (за останні 10 років):
2011 Структуроутворення в технічних дисперсіях при локальній зміні ліофільно-ліофобного балансу поверхні глин функціональними додатками 91,0 Міністерство освіти та науки України
0107U000963 2010-2011 Розробитиефективніконструкційно-теплоізоляційнініздрюватіматеріали на основі багатотоннажних відходів металургійного виробництва для огороджуючих конструкцій з підвищеним коефіцієнтом теплового опору. 364,0 Міністерство освіти та науки України
0110U002326 2011-2012 Розробка технології виробництва стінових матеріалів на основі органомінеральних в’яжучих контактного твердіння з використанням в якості кремнеземного компоненту відходів теплових електростанцій” 324,0 Міністерство освіти та науки України
0112U002442 2012-2013 Безклінкерні неорганічні в'яжучи з використанням багатотоннажного відходу теплових електростанцій – золошлаку та стінові вироби на їх основі 380,0 Міністерствоосвіти та науки України
26-14 2015 Дослідження ранньої та стандартної міцності цементу на відповідність чинним в України стандартам: визначення за ДСТУ Б В. 2.7-46:2010 10,0 Ас. «Укрцемент»
12-16 2016 «Встановлення властивостей мастик герметизуючих бутилкаучукових» 16,0 ТОВ «Елеваторінвестгруп»
18-17 2017 Оптимізація складу термостійких композитів на основі вуглецевого волокна 12,0 ТОВ «Полігон»
22-18 2018 «Експертиза дефекту віконних конструкцій» 8,00 ШайКонсалт
6-18 2018 Ідентифікація пластику 10,0 ТОВ «Альфа-пласт»
Кадровий склад школи:
д.т.н., проф. Свідерський В.А. - завідувач кафедри ХТКМ;
д.т.н., проф. Пєтухов А.Д. - професор кафедри ХТКМ;
д.т.н., проф. Черняк Л.П. - професор кафедри ХТКМ;
д.т.н., проф. Пащенко Е.О. - професор кафедри ХТКМ, завідувач відділом інституту Надтвердих матеріалів АН України;
д.т.н., проф. Шабанова Г.М. - завідувач лабораторії спеціальних в’яжучих речовин та композиційних матеріалів Харківського політехнічного інституту;
д.т.н. Сальник В.Г. - голова правління корпорації «Укрбудматеріали»;
к.т.н., доц. Токарчук В.В. - доцент кафедри ХТКМ;
к.т.н., доц. Глуховський В.В. - доцент кафедри ХТКМ;
к.т.н., доц. Глуховський І.В. - доцент кафедри ХТКМ;
к.т.н., доц. Миронюк О.В. - доцент кафедри ХТКМ;
к.т.н. Мельник Л.І. - доцент кафедри ХТКМ;
к.т.н. Савченко Д.О. - ст. викладач кафедри ХТКМ;
Нудченко Л.А. - ст. викладач кафедри ХТКМ;
к.т.н. Дорогань Н.О. - асистент кафедри ХТКМ;
к.т.н. Сікорський О.О. -ст.вик. кафедри ХТКМ;
Шнирук О.М.- асистент кафедри ХТКМ.
докторів наук – 6
кандидатів наук – 8.
Наявна спеціалізована вчена рада по захисту докторських та кандидатських дисертацій: Д 26.002.24, спеціальності:05.17.06 – Технологія полімерних і композиційних матеріалів;
05.17.11 – Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Захищені дисертації:
Кількість кандидатських - 22 і докторських дисертацій –8.
За останні 10 років захищено 2 докторські та 10 кандидатських дисертацій.
Основні здобутки колективу школи:
- статті у провідних наукових журналах – 124
- статті, що входять до наукометричних баз даних ScopusтаWebofScience – 72;
- статистика цитування провідних дослідників –
В.А. Свідерський – 578
Л.П. Черняк – 158
А.Д. Пєтухов – 86
h-індекс провідних дослідників –
В.А. Свідерський – 12
Л.П. Черняк – 7
А.Д. Пєтухов – 5;
- наукові монографії, навчальні посібники, підручники – 24;
- зареєстровані об’єкти права інтелектуальної власності – 48.
Співпраця з підприємствами:
Кафедра проводить практику співпраці з підприємствами асоціації «Укрцемент», Української асоціації виробників лакофарбових матеріалів (UAPC), «Клубу пакувальників України». Окрім цього, з провідними підприємствами галузі – ВАТ «Укрпластик» АТ «Київгума», ДП «Еластик», ТОВ «Техноком», ТОВ «Альфа-пласт», ТОВ «Фасад» та ін.
Міжнародне співробітництво:
З університетом м. Ле Манн, Французька Республіка - подвійний диплом з 2005 р. по 2012 р.
Академічна мобільність аспірантів:
2017 р. – Університет Лейдена, Нідерланди Придатко А.В.
2018-2019 р. університет Лотарингії, м. Нансі Французька Республіка, Сіволапов П.В.
Академічна мобільність викладачів:
2018 р. – університет Лотарингії, м. Нансі Французька Республіка, Миронюк О.В.
2019 р. – Океанічний університет Китаю, КНР, Миронюк О.В.
Громадська діяльність:
В.А. Свідерський:
Спеціалізована рада Д 26.002.24; виконання обов’язків голови
Виконання обов’язків експерту ВАК з науково-технічної експертизи проектів виготовлення будівельних та композиційних матеріалів
Редакційна колегія видань з переліку фахових Вісник НТУУ "КПІ". Серія "Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження", МОН; виконання обов’язків члена колегії
Редакційна колегія видань з переліку фахових Журнал ВАК України "Строительныематериалы и изделия", МОН; виконання обов’язків члена колегії
Редакційна колегія видань з переліку фахових Збірник Будівельні матеріали, вироби та санітарна техніка, МОН; виконання обов’язків члена колегії
Редакційна колегія видань з переліку фахових Техника и технологиясиликатов, закордонне видання; виконання обов’язків члена колегії
Л.П. Черняк:
Член редакційних колегій
Журнал Строительные материалы и изделия
Журнал Керамика: наука и жизнь
Збірник Будівельні матеріали, вироби та санітарнатехніка
Colloquium-journal - Warszawa, Poland
Вчені ради
Спеціалізована Вчена рада при КПІ ім. Ігоря Сікорського Д 26.002.24
Спеціалізована Вчена рада при КПІ ім. Ігоря Сікорського Д 26.002.13
Вчена рада ДП «Український науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів і виробів «НДІБМВ» Мінрегіон України